Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  MagazinMagazin  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

Distribuiţi
 

 Arabia Saudita interzice Viber

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Cesar
Administrator

Cesar

Mesaje : 1038
Puncte : 1062
Reputatie : 0
Data de inscriere : 16/05/2013

Arabia Saudita interzice Viber Empty
MesajSubiect: Arabia Saudita interzice Viber   Arabia Saudita interzice Viber EmptyDum Iun 09, 2013 3:00 am

Pentru ca este prea greu de monitorizat si controlat, serviciul de comunicare prin Internet Viber a fost inchis de autoritatile din Arabia Saudita. Cel putin aceasta este explicatia lor oficiala. Desi mai probabil cele trei companii de telecomunicatii locale, dandu-si seama ca pierd bani, au stiut unde sa faca presiuni.

Inca din luna martie a acestui an 2013 autoritatile avertizasera Viber, Skype si Whatsapp ca daca isi cripteaza in continuare serviciile, vor fi sanctionate. Insa se pare ca numai Viber a cazut victima. Dar creatorii acestei aplicatii deja lucreaza la o metoda de a circumventa interdictia, si sunt increzatori ca peste cateva saptamani vor reusi sa fie iar functionali pe teritorul Arabiei Saudite.


Ultima editare efectuata de catre ChauSy in Dum Iun 09, 2013 4:00 am, editata de 4 ori
Sus In jos
prowarz

prowarz

Mesaje : 44
Puncte : 280
Reputatie : 0
Data de inscriere : 04/06/2013

Arabia Saudita interzice Viber Empty
MesajSubiect: Re: Arabia Saudita interzice Viber   Arabia Saudita interzice Viber EmptyDum Iun 09, 2013 3:06 am

deabea astep sa vad ce mai face Arabia Saudita peste cateva saptamani :))
Sus In jos
 

Arabia Saudita interzice Viber

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Arhiva forumului-