Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  MagazinMagazin  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

Distribuiţi
 

 Formatie Rock - Evanescence

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
3mY

3mY

Mesaje : 226
Puncte : 149
Reputatie : 0
Data de inscriere : 05/08/2013

Formatie Rock - Evanescence Empty
MesajSubiect: Formatie Rock - Evanescence   Formatie Rock - Evanescence EmptyJoi Aug 22, 2013 5:25 am

Formatie Rock - Evanescence 200px-Evanescence_Oct_24%2C_2006

Formatie Rock - Evanescence 250px-Evanescence_concert

Evanescence e o formație de rock alternativ din Little Rock, Arkansas, SUA, fondată în 1998 de Amy Lee și Ben Moody.După ce au câștigat atenția publicului din Little Rock, înregistrând cu ajutorul Bigwig Enterprises două EP-uri, și un CD demo Origin, au semnat în 2003 un contract cu Wind-Up. Așa a apărut Fallen, primul album, care s-a vândut în peste 15 milioane de exemplare în toată lumea și datorită căruia formația câștigă 2 premii Grammy.Un an mai târziu, Evanescence realizează primul lor album live, Anywhere But Home, vândut în peste un milion de exemplare, iar în 2006, e lansat cel de al doilea album, The Open Door, vândut în peste 5 milioane de exemplare.

Formația a suferit schimbări în componență de mai multe ori. În 2003 pleacă cofondatorul Ben Moody, iar în 2007: chitaristul John LeCompt și toboșarul Rocky Gray. În prezent, Amy Lee e singurul membru original al formației. Ultimele două modificări au dus la o pauză, în care la spectacolele din turneu au contribuit membrii temporari ai trupei. În iunie 2009, Amy Lee a postat pe site-ul oficial Evanescence că trupa lucrează la cel de-al treilea album. Acesta va fi lansat la începutul toamnei din 2010.


Membrii
Amy Lee
Terry Balsamo
Tim McCord

Foști membri
William Boyd
David Hodges
Ben Moody
Rocky Gray
John LeCompt
Will Hunt
Troy McLawhorn



Sursa: Wikipedia
Sus In jos
Adi
Manager debutant

Adi

Mesaje : 325
Puncte : 497
Reputatie : 0
Data de inscriere : 06/06/2013

Formatie Rock - Evanescence Empty
MesajSubiect: Re: Formatie Rock - Evanescence   Formatie Rock - Evanescence EmptyJoi Aug 22, 2013 5:35 am

Good
Sus In jos
Cesar
Administrator

Cesar

Mesaje : 1038
Puncte : 1062
Reputatie : 0
Data de inscriere : 16/05/2013

Formatie Rock - Evanescence Empty
MesajSubiect: Re: Formatie Rock - Evanescence   Formatie Rock - Evanescence EmptyDum Aug 25, 2013 11:35 am

Nu sunt chiar.. pe placul meu..
Prefer sa raman la versurile din germana ale formatiei Rammstein.
Sus In jos
PaRaCeTaMoL

PaRaCeTaMoL

Mesaje : 222
Puncte : 367
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/06/2013

Formatie Rock - Evanescence Empty
MesajSubiect: Re: Formatie Rock - Evanescence   Formatie Rock - Evanescence EmptyMar Aug 27, 2013 8:02 am

Cesar a scris:
Nu sunt chiar.. pe placul meu..
  Prefer sa raman la versurile din germana ale formatiei Rammstein.
idem Cesar
Sus In jos
3mY

3mY

Mesaje : 226
Puncte : 149
Reputatie : 0
Data de inscriere : 05/08/2013

Formatie Rock - Evanescence Empty
MesajSubiect: Re: Formatie Rock - Evanescence   Formatie Rock - Evanescence EmptyMar Aug 27, 2013 9:08 am

Mie imi place cat de cat formatia =D.
Sus In jos
Cesar
Administrator

Cesar

Mesaje : 1038
Puncte : 1062
Reputatie : 0
Data de inscriere : 16/05/2013

Formatie Rock - Evanescence Empty
MesajSubiect: Re: Formatie Rock - Evanescence   Formatie Rock - Evanescence EmptyLun Sept 02, 2013 10:27 pm

Mutat la sectiunea corespunzatoare!
Sus In jos
Continut sponsorizat




Formatie Rock - Evanescence Empty
MesajSubiect: Re: Formatie Rock - Evanescence   Formatie Rock - Evanescence Empty

Sus In jos
 

Formatie Rock - Evanescence

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

 Subiecte similare

-
» Despre muzica rock

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Timp liber :: Discutii :: Muzica :: Rock-