Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  MagazinMagazin  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

Distribuiţi
 

 Meciul unei natiuni - Romania vs Ungaria

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Cesar
Administrator

Cesar

Mesaje : 1038
Puncte : 1062
Reputatie : 0
Data de inscriere : 16/05/2013

Meciul unei natiuni - Romania vs Ungaria Empty
MesajSubiect: Meciul unei natiuni - Romania vs Ungaria   Meciul unei natiuni - Romania vs Ungaria EmptyVin Sept 06, 2013 8:29 am

Primul dintre cele două meciuri pe care ROMANIA le dispută la acest început de septembrie în preliminariile CM 2014 este capital. Dacă o învinge pe UNGARIA, ROMANIA are şanse mari să termine pe locul 2 în Grupa D şi să prindă barajul de calificare. În caz contrar, ROMANIA rămâne în spatele rivalei UNGARIA.

ROMANIA nu s-a mai calificat la un turneu final de Campionat Mondial din 1998, când echipa noastră se baza pe generaţia lui Hagi şi a lui Popescu.

"La un asemenea meci trebuie să joci şi cu plăcere şi cu bucuria că eşti în teren, că joci pentru ROMANIA. Ienei aşa ne spunea, să intrăm pe teren, să jucăm cu plăcere. Am împrumutat acest lucru şi aşa le spun jucătorilor mei, ca în momentul în care intră pe teren să fie şi câini şi răi, dar şi în acelaşi timp să fie şi gentlemeni când au mingea. Să joace spre a-şi surclasa adversarul, cu imaginaţie, din una-două atingeri şi atunci totul va fi în regulă", a spus Victor Piţurcă înaintea meciului cu UNGARIA.

Victor Piţurcă nu i-a chemat pentru acest meci pe Adrian Mutu şi pe Gabriel Tamaş, doi dintre obişnuiţii echipei naţionale în ultimii ani. În aceste condiţii, Cristi Tănase pară bătut în cuie pe flancul stâng al liniei de mijloc, acolo unde ar fi activat Mutu, iar Chiricheş şi Goian sunt favoriţi să alcătuiască cuplul de fundaşi centrali, dacă ex-stelistul va fi apt de joc.


Auzisem la televizor cum sogorii ne numeau "romani imputiti" . Se pare ca au venit pusi pe cearta , sa nu uite sa ii vom bate mereu!


Cine credeti ca va bate in aceasta seara?
Sus In jos
Adi.

avatar

Mesaje : 41
Puncte : 66
Reputatie : 0
Data de inscriere : 23/06/2013

Meciul unei natiuni - Romania vs Ungaria Empty
MesajSubiect: Re: Meciul unei natiuni - Romania vs Ungaria   Meciul unei natiuni - Romania vs Ungaria EmptyVin Sept 06, 2013 9:00 am

Pai pentru mesajele xenofobe au luat-o de la jandarmi si o sa mai urmeze o tura in timpul meciului sau dupa meci, asta din informatii sigure pe care le am de la un membru al unei galerii.

Sper sa-i batem si la fotbal si la pumni. rofl 
Sus In jos
-KaPPa-
Manager

-KaPPa-

Mesaje : 192
Puncte : 160
Reputatie : 0
Data de inscriere : 02/07/2013

Meciul unei natiuni - Romania vs Ungaria Empty
MesajSubiect: Re: Meciul unei natiuni - Romania vs Ungaria   Meciul unei natiuni - Romania vs Ungaria EmptyVin Sept 06, 2013 12:21 pm

Da, si am castigat cu 3-0, marcatori: Marica, Pintili si Tanase. Acuma ramane pe Marti impotriva Turciei, sper sa fim in numar mare pe National Arena.
Sus In jos
H4cK3R*uL

H4cK3R*uL

Mesaje : 33
Puncte : 49
Reputatie : 0
Data de inscriere : 18/06/2013

Meciul unei natiuni - Romania vs Ungaria Empty
MesajSubiect: Re: Meciul unei natiuni - Romania vs Ungaria   Meciul unei natiuni - Romania vs Ungaria EmptyVin Sept 06, 2013 1:12 pm

Titlu " Meciul unei natiuni " suna dramatic... felicitari nationalei pentru victorie si pentru scorul de 3-0.
Sus In jos
Cesar
Administrator

Cesar

Mesaje : 1038
Puncte : 1062
Reputatie : 0
Data de inscriere : 16/05/2013

Meciul unei natiuni - Romania vs Ungaria Empty
MesajSubiect: Re: Meciul unei natiuni - Romania vs Ungaria   Meciul unei natiuni - Romania vs Ungaria EmptySam Sept 07, 2013 6:08 am

Nu e chiar atat de dramatic. Eu unul , recunosc , ca sunt rasist (nu suport tiganii,ungurii si rusii) , deci pentru mine ar fi fost rusinos sa pierdem in fata lor..Fericit 
Sus In jos
Cesar
Administrator

Cesar

Mesaje : 1038
Puncte : 1062
Reputatie : 0
Data de inscriere : 16/05/2013

Meciul unei natiuni - Romania vs Ungaria Empty
MesajSubiect: Re: Meciul unei natiuni - Romania vs Ungaria   Meciul unei natiuni - Romania vs Ungaria EmptyJoi Sept 12, 2013 6:06 am

Topic trimis la cos!
Sus In jos
Continut sponsorizat




Meciul unei natiuni - Romania vs Ungaria Empty
MesajSubiect: Re: Meciul unei natiuni - Romania vs Ungaria   Meciul unei natiuni - Romania vs Ungaria Empty

Sus In jos
 

Meciul unei natiuni - Romania vs Ungaria

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

 Subiecte similare

-
» Vrem RPG si in Romania!
» SudGaming România Is Here!!!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Arhiva forumului-